Krokante ingesneden aardappel

Heerlijke aardappel met een krokante buitenkant en een zachte binnenkant.

Tijd: 15 min. + 60 min in de oven

Benodigdheden: (voor 2 aardappels)

  • 2 middelgrote aardappels (zelf heb ik vastkokende aardappels gebruikt)
  • 3 eetlepels gesmolten boter (of zo een flesje met gesmolten boter)
  • 2 eetlepels geraspte kaas
  • 1 eetlepel paneermeel
  • Zout en peper

Bereidingswijze:

Begin met het voorverwarmen van de oven op 220 graden en schil daarna de middelgrote aardappels. Als je de aardappels hebt geschild leg je ze in een bakje koud water. Leg de aardappel op een grote houten of metalen lepel om de inkepingen te maken. Maak met een scherp mes inkepingen die ongeveer 4-5 mm van elkaar af liggen.

Snijd de aardappels dus niet helemaal door tot beneden. Leg, nadat je de inkeping in één aardappel hebt gemaakt, weer in het koude water en ga verder met de volgende aardappel. Als je klaar bent met de inkepingen maken in de aardappels leg je ze in een kleine ovenschaal. Giet 2 eetlepels gesmolten boter of de aardappel heen, dus één eetlepel gesmolten boter per aardappel. Breng de aardappels op smaak met een snufje zout en peper. De aardappels kunnen nu voor 35-40 minuten de oven in.

Na 35-40 minuten haal je de ovenschaal uit de oven en giet je de overige gesmolten boter of de aardappel. Daarna strooi je het paneermeel en de geraspte kaas er ook over heen en eventueel nog andere kruiden zoals paprika poeder. De aardappels kunnen nu nog voor 20 minuten in de oven en daarna is het smullen geblazen!

Print Friendly
FavoriteLoadingFavoriet opslaan

Tags: , , , , , ,

6 Responses to “Krokante ingesneden aardappel”

  1. Diede
    February 19, 2012 at 09:08 #

    Wow dit ziet er zo lekker uit!! Ik ga het morgen waarschijnlijk maken :)

  2. mark
    January 21, 2013 at 09:08 #

    Lekker!!!!

  3. Esther
    April 5, 2013 at 09:08 #

    Lijkt me een erg lekker recept, maar ik heb geen inspiratie voor vlees en groentegerechten als aanvulling. Iemand tips?

  4. Simone
    May 3, 2013 at 09:08 #

    Hmm klinkt heerlijk! Maar is het ook mogelijk de aardappels te koken, dan de inkepingen etc. maken en paneermeel er op te doen en ze dan in de oven te zetten? (:

Trackbacks/Pingbacks

  1. Top 3 | Lekker en Simpel - February 29, 2012

    [...] Krokante ingesneden aardappel [...]

Leave a Reply