In Istanbul heb ik super lekkere gevulde auberginerolletjes gegeten. Ik moest dus wel proberen om deze lekkere auberginerolletjes zelf ook te maken. Ik moet eerlijk zeggen: het resultaat was heerlijk, wel anders dan in Istanbul maar zeker voor herhaling vatbaar. Deze auberginerolletjes zijn trouwens ook zeer geschikt als kerstgerecht want je kunt ze prima een dag van te voren maken! De vleesliefhebbers kunnen eventueel wat gehakt toevoegen aan de vulling.
Voor circa 20 rolletjes
Benodigdheden:
- 1 aubergine
- 150 gram gekookte rijst
- halve paprika
- 4 eetlepels tomatenblokjes
- 1 ui
- 1 teentje knoflook
- 1/4 theelepel komijn
- 1 theelepel paprikapoeder
- snufje chilipoeder
Bereidingswijze:
Snijd of schaaf de aubergine in dunne plakken. Verwarm je grill voor en smeer de aubergineplakjes in met een beetje olijfolie. Grill vervolgens de aubergineplakjes en laat ze daarna uitlekken op een keukenpapiertje. Snipper vervolgens het uitje, snijd de knoflook fijn en de paprika in blokjes. Giet een scheutje olie in een pan en bak het uitje met de knoflook en de paprika aan.
Zodra het uitje wat zachter is geworden voeg je de kruiden en de tomatenblokjes toe. Meng alles goed door elkaar en laat dit circa 10 minuten pruttelen. Voeg op het laatste moment de gekookte rijst toe en meng alles goed door.
Laat het geheel even opwarmen en klaar is je vulling! Leg nu op elk plakje aubergine een theelepeltje vulling en rol het plakje daarna op.
Je kunt de auberginerolletjes warm, lauwwarm of koud eten. Wil je ze liever warm eten (op een later tijdstip), warm ze dan even op in de oven. Serveer wat Griekse yoghurt bij de auberginerolletjes om het geheel wat frisser te maken.
lekker