Op zoek naar een simpel recept voor doordeweeks? Maak dan deze aardappelovenschotel met onder andere prei en spekjes. Serveer er nog een frisse salade bij en klaar is kees! Je kunt deze ovenschotel ook prima een paar uur van te voren maken zodat je hem alleen nog maar in de oven hoeft te schuiven.
Recept voor 2 personen
Tijd: 25 min. + 15 min. in de oven
Benodigdheden:
- 450 gr aardappels
- 1 prei
- 100 gr spekjes
- 2 el boursin/roomkaas met kruiden
- 1 paprika
- bakje cherrytomaatjes
- handje geraspte kaas
Bereidingswijze:
Verwarm je oven voor op 200 graden. Schil de aardappels en kook ze ongeveer 20 minuten. Snijd de prei, tomaatjes en paprika in stukjes. Bak de spekjes in een pan zonder olie. Voeg daarna de prei, paprika en tomaat toe en bak dit ongeveer 5 minuten mee. Ondertussen snijd je de gekookte aardappels in plakjes/stukjes. Voeg dan de boursin en de gekookte aardappeltjes toe.
Even goed mengen en vervolgens alles in een ovenschaal scheppen. Eventueel nog verder op smaak brengen met zout, peper of andere kruiden. Strooi een beetje geraspte kaas over het geheel.
Zet de ovenschotel voor ongeveer 15 minuten in de oven.
Eet smakelijk!
Heerlijk.