Een lekker recept voor een zelfgemaakte Turkse pizza. Als je de hoeveelheid ingrediënten ziet, zul je wel denken.. Maar wees gerust, het is best eenvoudig. Het kost misschien iets meer tijd, maar dan heb je ook wel wat lekkers. Ik heb in mijn leven al heel wat Turkse pizza’s gegeten, het leek me daarom ook erg leuk om een keer zelf te gaan maken.
Tijd: 30 min. + 30 minuten het deeg laten rusten
Hoeveelheid: voor 4 Turkse pizza’s
Benodigdheden:
Voor het deeg:
- 250 gram bloem
- halve theelepel zachte boter
- Half zakje gist
- 1 theelepel zout
- 70-80 ml warm water
- 25 ml melk
Voor het gehakt:
- 50-60 gram gehakt
- 1 tomaat of ongeveer 14 cherrytomaatjes
- 1 witte ui
- 2 theelepels gedroogde peterselie
- 1-2 eetlepel tomatenpuree
- 1 eetlepel (olijf)olie
- 1 theelepel paprikapoeder
- halve theelepel chilipoeder
- 4 eetlepels water
- Ingredienten naar keuze zoals ijsbergsla, sambal, knoflooksaus, komkommer en tomaat.
Maak ondertussen het gehakt-tomaten sausje. Doe de tomaat, ui, peterselie, tomatenpuree, olijfolie en het paprikapoeder in een mengbeker of in de keukenmachine en maal het fijn.
Voeg dit toe aan het gehakt en roer alles goed door elkaar. Voeg daarna ook het water toe en meng het nogmaals door.
Als het deeg gerezen is, begin je met het voorverwarmen van de oven op 200 graden. Daarna pak je een 1/4 deel van het deeg. Strooi wat bloem op het aanrecht en over je bolletje deeg en rol het deeg uit tot een ronde dunne plak. Ga zo door totdat je al het deeg hebt gebruikt. Schep een paar lepels van het gehakt-tomaten mengsel op een deegvel en smeer het uit. De “pizza’s” kunnen voor 15-20 minuten in de oven.
Als de “pizza’s” klaar zijn beleg je ze met ingrediënten naar keuze. Zelf hebben wij gekozen voor ijsbergsla, knoflooksaus, komkommer,, tomaat, sambal en rode ui.
Schep de ingredienten in het midden van de “pizza” en rol de pizza op.
Hoi, ben zelf van Turkse afkomst.
Deze pizza maak ik ook geregeld.
Even een opmerking. Turken gebruiken in de turkse pizza nooit gedroogde peterselie. Wij gebruiken altijd de platte peterselie.
Geeft zoveel meer smaak.
en wij blenden het gehakt niet, maar kneden het Tot een mengsel.
Eet smakelijk / afiyet olsun 🙂
Wat ook lekker is en simpel, kipfilet bakken later de champignons erbij doen e.v.t. boontjes dan een pakje paturain met een pakje zure room peper en zout. serveren met rijst. heerlijk en simpel.
Klinkt inderdaad erg lekker. Je kunt dit ook inzenden als recept voor de Lekker en Simpel winactie! We gaan het in ieder geval een keer proberen.
Heb dit gister gemaakt! Hou ontzettend van “turks”eten.
Het was heerlijk! Zelfs de kinderen hebben heerlijk gesmuld. Voor herhaling vatbaar.
Vandaag ga ik de simpele kapsalon uitproberen.
Heb alleen het deeg niet zelf gemaakt maar hier tortilla’s voor gebruikt.
Het ziet er super smakelijke uit! Bedankt voor het delen van je recept!
Probeer ook eens dit:
Meng filet americain met fijn gesnipperde ui (of vriesdroog ui uit een potje) en smeer het op een tortilla wrap. Strooi er eventueel wat geraspte kaas over. Zet het even onder de grill. Als het klaar is schep stukjes tomaat, ijsbergsla en yoghurt-knoflook saus* in het midden en rol het op.
Het smaakt precies als de Turkse pizza (=lahmacun, spreek je het uit als laa-ma-tsjoen ;-)).
*)Voor de yoghurt-knoflook saus meng je (gewone) yoghurt met fijngeperste knoflook (of knoflookpoeder) en een beetje zout.
Wat een super tip. Vandaag gemaakt en het smaakte perfect. Morgen komt het recept online, ontzettend bedankt!
Hoi
Ik ben zelf gek op Turkse pizza en maak deze dan ook regelmatig. Wat ik wilde zeggen: je deeg op de foto ziet er erg droog uit!! Volgende keer meer water toevoegen aan het deeg en extra goed kneden zodat deze soepel word!
Bedankt voor de tip! Het deeg was inderdaad iets wat aan de droge kant. Ik ga het zeker nog eens proberen met wat meer water.