Een lekkere en simpele snack. Lekker met een pittig dipsausje erbij.
Tijd: 15-20 min. + circa 15 min in de oven
Recept voor ongeveer 6 mozzarella sticks.
Benodigdheden:
- 1,5 bolletje mozzarella
- 6 plakjes filodeeg (ontdooid)
- 1 ei
- zout en peper
Bereidingswijze:
Begin met het voorverwarmen van de oven op 180 graden. Snijd daarna de mozzarella heel fijn en breng de mozzarella op smaak met een snufje zout en peper.
Breek een ei in een klein bakje en kluts deze even door elkaar met een vork. Leg een velletje filodeeg op een snijplank en schep een ongeveer 4 theelepels mozzarella aan de zijkant.
Zelf heb ik het velletje filodeeg iets smaller gesneden zodat de mozzarellastick iets kleiner wordt. Vouw eerst de zijkanten naar binnen en rol het daarna op.
Op het laatste stukje smeer je een klein beetje ei zodat je de mozzarella stick dicht kan plakken. Smeer over de bovenkant van de mozzarella stick ook nog wat ei zodat hij mooi bruin wordt.
Ga net zo lang door totdat je mozzarella of je filodeeg op is. Leg alle mozzarella sticks op een bakplaat op bakpapier en ze kunnen nu voor 15 minuten de oven in totdat ze mooi bruin zijn. Serveer de mozzarella sticks met een lekker sausje, bijvoorbeeld chilisaus.
IK maak hem ook weleens met zure room ipv.creme fraice
Ook lekker als je de knoflook heel even in aluminiumfolie in de oven doet. Dan is hij iets zachter van smaak 🙂
Ik maak hem ook altijd zelf. Ik maak hem met mayo en kwark, heerlijk!
Wij maken ook altijd onze knoflooksaus zelf. Ik krijg vaak keelpijn met fabriek saus, en zelf maken is ook altijd veel lekkerder 😉
Ziet er lekker uit, mijn recept is een magere versie, 6 eetlepels yogert, 1 eetlepel mayonaise, 1 a 2 teentjes knoflook, kerrie, prov. kruiden, goed roeren.
Oeh klinkt ook erg lekker!
Dit lijkt me ook een lekkere variatie!
Ik maak zelf graag een gezondere versie met Griekse Yoghurt en maar 2 eetlepels mayonaise
Handig recept! Ik maak graag zelf sausjes de laatste tijd.
Bijna het zelfde hoe ik hem altijd maak, maar dan zonder honing. Ik doe voor een beetje bite een fijn gesneden uitje of augurk erin.
Knoflooksaus maak ik inderdaad ook altijd zelf. Ik vind ‘vers’ veel lekker dan uit een flesje. Heerlijk!