Pasta, we zijn er dol op! Ook deze romige pasta met bloemkool was hier een groot succes. Om half 10 ’s ochtends waren we met dit recept bezig voor de website. Het was de bedoeling om het ’s avonds op te warmen en als avondeten te nuttigen. Het was zo lekker dat we het direct na het fotograferen hebben opgegeten, en dat was kwart voor 10 ’s ochtends haha.
Het fijne aan dit recept is dat je alle ingrediënten, behalve de bloemkool, in een pan kunt doen en laten koken. Scheelt weer afwas 😉
Tijd circa 20 minuten
recept voor 2 personen
Benodigdheden:
- 150 gram spaghetti
- 2 teentjes knoflook
- 2 eetlepels olijfolie
- 300 gr bloemkool(roosjes)
- 250 ml (warme) kippenbouillon (of groentebouillon als je het recept vegetarisch wil houden)
- 150 ml slagroom
- paar druppels citroensap
- parmezaanse kaas
- verse peterselie
- snufje zout en peper
Bereidingswijze: pasta met bloemkool
Kook de bloemkool circa 10 minuten. Houd je van wat zachtere bloemkool, kook de bloemkool dan ongeveer 15 minuten. Ondertussen doe je twee eetlepels olijfolie in een (steel)pan en pers je de teentjes knoflook hierboven. Heel kort (circa 15 seconden) laten aanfruiten en dan doe je de spaghetti, wij hebben even gebroken zodat het in de pan past, erbij, de hete bouillon, de room, citroensap en een snufje zout en peper. Even roeren en laten koken voor ongeveer 7 tot 10 minuten. De pasta neemt tijdens het koken al het vocht op en er blijft een heerlijke romige pasta over als resultaat. Bloemkool erdoor, verse peterselie eroverheen, nog een beetje geraspte parmezaanse kaas en smullen maar!
Tip: Ook lekker om nog wat spekjes uit te bakken en er doorheen te doen.
Tip: Probeer ook eens deze 3-kazen pasta met broccoli!
Bewaar het recept voor deze pasta met bloemkool op Pinterest!
Zaaaaaalig !!!
Super recept 😃
Heerlijk…..wat heb ik genoten…de dag erna rucola door de rest gedaan om de flauwe bloemkool smaak op te halen.
En 4 dagen later gemaakt met spekjes en broccoli voor mijn vrienden…die wilden ook meteen het recept want riepen gelijk: “oh my g dit is echt comfort food”.
Als ik dit ergens op het menu geprobeerd had zou ik niets anders meer eten daar, dit is dus ECHT een blijvertje!
Dit ziet er zo lekker uit!
Ik wil dit in een grotere hoeveelheid maken (6 personen en 2 kinderen).
Ik dacht 750g spaghetti te maken, hoe doe ik het met de verhoudingen van de andere ingrediënten?
Oef moeilijk inschatten. Maar ik zou denk ik alle ingrediënten x4 doen ongeveer 🙂
Ik heb misschien een stomme vraag.
Die kippenbouillon, is die zelf gemaakt?
Nee hoor, gewoon met een blokje 😉
Kun je het ook maken met kookroom ipv slagroom? Of is het dan niet romig genoeg? Ik kan geen slagroom verdragen (lactose) en soya kookroom wel.
Dat kan ook! 🙂
Vraagje? Laat je nu de spaghetti garen in de slagroom/bouillon of moet je die van te voren al garen?
Groetjes!
Je laat de pasta garen in de slagroom/bouillon inderdaad 🙂 Veel succes!
Heerlijk dit! Ik heb een moeilijke eter van 4 jaar. Voor hem heb ik de bloemkoolroosjes vervangen door bloemkoolrijst. Zie je bijna niet en hij eet zijn hele bord leeg! Dit staat bij ons nu elke twee weken wel op tafel 😊
Wat een goed idee en wat leuk om te horen dat het bij de kleine in de smaak valt 😀 Wij gaan het ook eens proberen met bloemkoolrijst!
Ik heb de bloemkool voor mijn oudste gepureerd en door de saus gedaan. Hij proefde er niets van en vond het heerlijk! Vraagt er nu steeds naar.
Nu al voor de 4e keer aan het koken, bijna altijd met soja kookroom (mijn jongste van 2 heeft koemelk allergie). Smaakt ook goed!
Hallo.
Vraagje ,heeft iemand de romige pasta met bloemkool al eens van te voren klaar gemaakt en later opgewarmd … gaat dat goed?
Ja gaat goed vind ik, zorg dat je wat bouillon achterhoudt om er bij te doen, om het weer echt een sausje te maken.
Superlekker! Supersimpel!
Heerlijk! Je moet wat meer water en slagroom/kookroom toevoegen bij volkoren spaghetti en heb ook nog wat doperwtjes toegevoegd. Echt een heerlijk recept, ik zit te genieten met een bordje op schoot!
Super leuk dat dit gerecht zo in de smaak viel 😀 !
Kan ik ook kookroom gebruiken ipv slagroom?
Ja zeker!
Heerlijk gerecht. Hier gegeten met spekjes en champignons. Ook de kinderen vinden het erg lekker. Niet geheel onbelangrijk ;-). Vanavond staat dit gerecht wederom op tafel. Smullen maar.
Vanavond dit recept gemaakt en ik vind het echt super! Voor de kleur en wat extra groente heb ik wat diepvries doperwtjes toegevoegd.
Deze gaat op mijn favorietenlijstje.
Bedankt, heel leuk om te horen 😀
Hoi, ik ga het straks voor de 2e keer maken want m’n ouders en ik vonden het zo lekker de laatste keer! Ik wil jullie bedanken voor alle lekkere en duidelijke recepten. Ik ben een groot fan!
Dit moet niet onder vegetarische recepten vallen want er zit KIPPENbouillon in…
er staat bij dat je ook groentebouillon kan gebruiken dus nog vegetarisch
Heerlijk gerecht, gisteren gemaakt. Ik had geen peterselie in huis dus verse bieslook gebruikt! Was heerlijk, zeker voor herhaling vatbaar 😊
Het was EN zo klaar EN lekker! Precies goed voor doordeweeks, dankjewel voor het idee.
Dank jullie wel voor dit lekkere recept! Aangezien ik nooit zo maar een recept kam volgen: hele bloemkool zacht gekookt gebruikt, spekjes met ui en champignons gebakken. Bij het door elkaar roeren de bloemkool een beetje pletten, bieslook en parmezaanse kaas erover.
Heerlijk, mijn vriend was verrast, hoe kom je erbij om bloemkool en spaghetti te combineren? Nou, door jullie dus!
Erg lekker was dit om te eten, zeker voor herhaling vatbaar! En zeker vrij makkelijk te maken, wij aten het om half 9 ‘s avonds…
Weer een heerlijk recept!
Ik heb alleen wel wat meer bloemkool toegevoegd (bijna een pond) want wij aten het niet als ontbijt😜😂 dus leek me 350 gram wel wat weinig. Verder heel handig dat je de spaghetti niet hoeft af te gieten.
Hahaha :D! Je kan inderdaad zoveel bloemkool toevoegen als je wil 🙂
Hoe kan ik al mijn opgeslagen recepten vinden?
Ik zie alleen de laatste 10.
Gisteravond klaargemaakt en gegeten, in een woord…..heerlijk! Alweer bedankt, jullie zijn in inspiratie voor mij.
Aaaah bedankt voor je lieve berichtje! Wat ontzettend leuk om te horen 😀
Haha, het idee was leuk: bloemkool verstoppen in mac ’n cheese. Helaas trapten de boys er niet in 😅 De grote mensen hebben er nog een paar drupjes chili olie door geroerd: belissima!