Laatst konden jullie in een video zien dat we een zelfgemaakte broodje kebab aten. Omdat we van jullie veel vragen naar het recept kregen, delen we bij deze het recept. Dit recept is echt een aanrader want het resultaat is echt heerlijk!
Recept voor 2 personen
Tijd: 30-35 min.
Benodigdheden:
- 300 gr gehakt
- 1 Turks brood
- 1 puntpaprika
- 1 teen knoflook
- 2 uien
- 1 ei
- paneermeel
- 200 gr ijsbergsla
- scheutje citroensap
- (zelfgemaakte) tzatziki (zie recept hieronder)
- circa 3 tl van deze kebab kruidenmixĀ of een kant-en-klare kebab kruidenmix
Bereidingswijze:
Begin met bereiden van de tzatziki. Je kunt het kant-en-klaar in de winkel kopen of je maakt het zelf. Wat heb je nodig om zelf tzatziki te maken: 250 ml Griekse yoghurt, 1/4 komkommer, scheutje olijfolie, 2 tenen knoflook en snufje zout en peper. Rasp de komkommer en laat de komkommer uitlekken in een zeef boven een kom. Als de komkommer uitgelekt is, meng je in een kom de Griekse yoghurt, komkommer, scheutje olijfolie, 2 uitgeperste tenen knoflook en een snufje zout en peper. Zet de tzatziki in de koelkast totdat je hem gaat gebruiken.
Vervolgens kun je de kebab gaan maken. Hak met een mes of een keukenmachine 1 ui, knoflook en paprika heel fijn. Meng in een kom het gehakt, 1 ei, de kruiden, ui, knoflook, puntpaprika en paneermeel door elkaar. Voeg zoveel paneermeel toe totdat je een stevige massa hebt. Vervolgens vorm je met je handen ovale burgertjes. Bak de kebab op de barbecue of in een pan circa 3 minuten per kant.
Snijd de andere ui en sla in stukjes en meng met een beetje citroensap goed door elkaar. Serveer de kebab met het Turkse brood, de aangemaakte sla en de tzatziki en smullen maar van je zelfgemaakte broodje kebab.
heel lekker