We hebben een lekkere quiche met ham, bosui en mascarpone gemaakt. Een quiche is geschikt voor elke gelegenheid. Of het nou voor een feestje is, een uitgebreide lunch of een makkelijke avondmaaltijd, een quiche smaakt altijd lekker. Tip: gebruik eens in plaats van gerookte ham, gerookte kipreepjes, ook erg lekker!
Recept voor 2-4 personen
Tijd: 20 min. + circa 30-40 min. in de oven
Benodigdheden:
- 5 plakjes bladerdeeg
- 5-6 bosuien
- 1 pakje gerookte ham
- 125 gram mascarpone
- 2 eieren
- 1 theelepel paprikapoeder
- snufje zout/peper
- eventueel andere kruiden zoals knoflookpoeder, oregano, basilicum
Bereidingswijze:
Begin met het voorverwarmen van je oven op 220 graden. Vet een springvorm in met boter, olie of een bakspray en beleg de vorm met het bladerdeeg. Prik met een vork gaatjes in de bladerdeegbodem. Snijd de gerookte ham in kleine stukjes en de bosuien in ringetjes.
Meng de mascarpone vervolgens met de 2 eieren en voeg het paprikapoeder, snufje zout/peper en eventueel andere kruiden toe. Roer alles goed door. Verdeel de ham en bosui over het bladerdeeg en giet vervolgens het ei/mascarpone mengsel over de bosui en ham.
Zet de quiche voor circa 30-40 minuten in de oven totdat deze goed gaar is.
En smullen maar van je quiche met ham en bosui!
Hoe groot is de springvorm ?
24 cm 🙂
Kun je deze quiche ook koud eten of is het warm lekkerder
Wij vinden de quiche warm het lekkerste maar eventueel kun je de quiche ook koud eten.
Ga ik vandaag maken! Lijkt lekker. Maar….hoe warm moet de oven?
Je moet je oven op 220 graden voorverwarmen 😉
Ik wil de hamreepjes vers bij de slager kopen, hoeveel gram heb ik dan nodig?
Met circa 150 gram moet je zeker voldoende hebben voor de quiche. Succes! 🙂
Vandaag gemaak en i.p.v mascarpone heb ik slagroom gebruikt en er nog wat geraspte kaas over gestrooid.Het smaakte heerlijk!
TNX! Leuke en handige tip ook.
Hester,
Staat 125 g.!
Een vraagje,
Ik eet geen vlees en wil ik hier ook wat andere groente bij doen, als ik die groente eerst in een gesloten hapjes pan zacht laten worden, mag dat ook te dijn van 4, min naar 20 min?
Quiche
Je kunt inderdaad ook het vlees weglaten en andere groenten toevoegen zoals courgette, ui, mais, paprika en prei. Je hoeft deze niet eens aan te bakken, je kunt deze ook meteen in de hartige taart doen. Bekijk anders ook eens dit recept van hartige taart: Succes 🙂
Jullie zijn het aantal gram nog vergeten neer te zetten bij de mascarpone, maar de quiche ziet er heerlijk uit! Quiches zijn inderdaad vrijwel altijd goed en lekker, al vind ik ze vaak wel vrij machtig.