Vandaag gaan we jullie in een video laten zien hoe je zelf snelle kaneelrolletjes met maar 4 ingrediënten kunt maken! Heb je zin om iets te bakken? Duik dan gauw de keuken in! Als deze kaneelrolletjes in de oven staan, gaat je hele huis ruiken naar kaneel, mmm! Vergeet je niet te abonneren op ons Youtube-kanaal zodat je als eerste op de hoogte bent van nieuwe kookvideo’s.
Benodigdheden:
- 1 rol croissantdeeg voor 6 grote croissants
- 50 gram gesmolten boter
- 1 theelepels kaneel
- 4 eetlepels suiker
Bereidingswijze:
Als je de video niet kunt zien, klik dan hier.
Verwarm je oven voor op 200 graden. Rol het deeg uit en smeer deze in met de gesmolten boter. Verdeel de kaneel en de suiker over het deeg en rol het deeg op. Snijd het deeg in rolletjes van circa 2-3 cm breed. Zet de rolletjes rechtop in een ingevette ovenschaal. Smeer de bovenkant in met een beetje gesmolten boter. Zet de kaneelrolletjes voor 15-17 minuten in de oven.
Eet smakelijk!
Ik heb ze vorige week gemaakt, echt heerlijk en heel makkelijk en snel. Maar het enige wat ik erg lastig vond, was het snijden van de plakjes. Ik kwam moeilijk door het deeg heen. Heb je hier nog tips voor?
Je kan de deegrol eventueel in plastic folie rollen en een half uurtje in de koelkast leggen. Zo kun je het deeg wat makkelijker snijden.
Ik heb alles al in huis gehaald, want ik wil ze vannavond gaan maken! Maar nu heb ik nog een vraagje; hoe groot is jullie bakblik?
Ik wil deze maken voor kerst maar ik heb een vraagje; in het recept staat 1 theelepel kaneel maar in het filmpje lijkt het veel meer kaneel. Klopt dit? Ik wil het graag voor de zekerheid even controleren 🙂
Misschien is het iets meer dan 1 tl kaneel (ik houd dan ook van veel kaneel). Ik zou het vooral een beetje op smaak doen 🙂
Ik wil dit recept serveren als toetje. Is het ook eerder te maken, zodat ik het in de koelkast weg kan zetten?
Ik vind ze warm het lekkerste maar koud kan ook prima. En dan kun je ze inderdaad van te voren maken en in de koelkast bewaren.
Al een paar keer gemaakt en nu staan ze weer in de oven! Altijd een succes!
Mijn kaneelrolletjes waren een beetje uit elkaar gevallen, maar de smaak was lekker!
wat fantastisch dat het ook gewoon zo snel kan! ik ga volgend weekend aan de slag 🙂
Net gemaakt, maar dan met bladerdeeg. Mmmmm jammie! Ga het zeker met croissantdeeg ook nog proberen. Weet je wat ook lekker is? Nutella pasta erin, heerlijke smaak!
Oeeeeh met nutella lijkt mij heel heerlijk, goed idee! 😀
Lekker. Ik maak ze heel vaak, maar ik rol het deeg iets anders op.
Ik heb ze gisteren gemaakt: echt overheerlijk! Ik had al wel eens geëxperimenteerd met kaneel op croissantdeeg, maar met de gesmolten boter heb je pas echt het effect van kaneelbroodjes van de bakker.
Kleine variatie: ik had nog parelsuiker waarmee ik suikerbrood gebakken had en heb die gebruikt in plaats van gewone suiker. Erg lekker, geeft een extra bite en het ziet er ook erg leuk uit!
Wat leuk dat je ze al gemaakt hebt en dat ze zo goed in smaak vielen! Met parelsuiker klinkt ook lekker!
hoe kom ik dan aan zo,n grote lap deeg voor croissant
Als je een blikje koopt voor 6 grote croissants, dan moet je het blik voorzichtig openen en dan het deeg eruit halen.
Ik heb ze vandaag gemaakt voor een high tea met vriendinnen. Heerlijk en zo makkelijk! Thanks!
Super leuk en lekker ! 😀
Hmmmmmmm lekker! Ik ben gek op kaneelbroodjes!
I’m looking since decades for the perfect recipe for cinnamon rolls! Therefore I thank you so much for this and I will try this recipe as soon as possible 🙂
xx from Germany/Bavaria, Rena
http://www.dressedwithsoul.com
Oh, wat leuk! Dit recept ga ik ook eens proberen. Ik heb op mijn blog een recept staan waarbij je het deeg zelf maakt, maar dit is een snellere variant. Ben benieuwd of dit net zo lekker is 🙂
Als je ze zelf helemaal maakt, mmm dat is ook zo lekker! Maar als je weinig tijd hebt, is dit een lekker alternatief 🙂
Ohhh lekker!
Ik ben bang dat ik dit niet moet gaan proberen. Ik maak ze altijd ‘from scratch’ en die vind ik zelfs lekkerder dan die van Cinnabon. Ben bang dat daar niets tegenop kan, al is dit natuurlijk wel makkelijker voor een snel brunchgerecht.
Super lekker dat je ze helemaal from scratch maakt. Hebben wij ook wel eens gedaan maar wij zijn vaak te ongeduldig haha 😀