
Wel eens van chimichurri gehoord? Het is een lekker kruidig sausje uit de Argentijnse keuken. Smaakt erg goed bij een stukje vlees van de barbecue bijvoorbeeld. Jorrit vond het ook erg lekker op een boterham met een plakje kaas 😉 Neem vooral even een kijkje tussen de barbecue recepten om te kijken waar dit chimichurri recept lekker bij smaakt!
aan de slag met de chimichurri!
Snijd alle ingrediënten (behalve de olijfolie en rode wijnazijn ;)) in stukjes. Doe ze vervolgens, samen met de olijfolie en rode wijnazijn, in een keukenmachine. Hak dit even kort en klaar is je chimichurri saus! Chimichurri saus smaakt heerlijk bij een steak maar kun je bijvoorbeeld ook serveren bij een stukje kip of op een bruschetta met wat gegrilde groenten.
Tip: maak deze lekkere saus ook eens als je gaat barbecuen.

Bewaar het recept voor de chimichurri op Pinterest!
Meer lekkere sauzen kun je hier vinden!
Hoi Sofie en Jorrit,
Bedankt voor jullie recept 🙂 Er zit echter wel degelijk een verschil tussen pindasaus en satesaus. Jorrit heeft bij deze gelijk. De basis ligt in Indonesie. In Nederland bedoelen de Nederlands met satesaus gewoon altijd pindasaus. De Indo’s bedoelen er echter de saus mee die bij de sate geserveerd wordt. Deze saus kan echt vanalles zijn en is dus niet per definitie gemaakt op basis van pinda’s. Satesaus is in Indonesie de saus die bij de desbetreffende sate geserveerd wordt en dat varieert per satesoort (Kip, geit, varken enz) dus kan echt vanalles zijn terwijl Pindasaus vaak nagenoeg hetzelfde is met uitzondering van de hoeveelheid pepers.
Groetjes Maike
1 na laatste zin klopt niet helemaal!😅😉
Geachte redactie,
Om de saus “gladder” te maken, gebruik ik honing i.p.v. bruine suiker. Tevens voeg ik gember- en knoflookpoeder en wat peper toe. Om de saus rustig te verwarmen, gebruik ik de “au bain-marie” methode.
P.s. de tekst klopt niet helemaal: als je de saus te dun vindt, moet je niet extra melk of water toevoegen.